Abachazja znów pierwsza. Ranking aktywności na forach nr 10

Sarmacja długo nie nacieszyła się pierwszym miejscem w rankingu aktywności na forach, gdyż już po tygodniu musiała zejść z najwyższego stopnia podium i ustąpić tam miejsca dla Imperium Abachazji. Pozostałe zmiany w czołówce były dosłownie kosmetyczne. Doczekaliśmy się jednak ciekawych zmian w drugiej połowie stawki, gdzie w górę zaczęły się piąć dwa państwa, a inne dwa tradycyjnie już zamykały notowanie. Jak wygląda całość zestawienia?

MIĘDZYNARODOWY RANKING AKTYWNOŚCI NA FORACH 10/2016
Za czas od 11 stycznia godz. 22:55-23:05 do 18 stycznia godz. 22:55-23:05

1. Carstwo Abachazji 675 (+2/+20)
2. Księstwo Sarmacji 588 (-1/-352)
3. Republika Bialeńska 509 (-1/-307)
4. Demokracja Surmeńska 399 (-/+27)
5. Chanat Kugarski 317 (+1/+26)
6. Federacja Al Rajn 283 (+1/-4)
7. Trizondal 260 (-2/-93)
8. Królestwo Dreamlandu 177 (+3/+101)
9. Rzeczpospolita Obojga Narodów 144 (-1/-40)
10. Królestwo Francji i Nawarry 137 (-/-31)
11. Imperium Skarlandu 84 (-2/-86)
12. Królestwo Elderlandu 75 (+2/+40)
13. Królestwo Agurii 69 (-1/+20)
14. Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirshbergii i Weerlandu 15 (-1/-28)
15. Federacja Slawonii 10 (+1/+7)
16. Monarchia Austro-Węgierska 5 (-1/-2)
17. Okoczia 0 (-/-)

Pierwsza liczba w nawiasie: zmiana pozycji, druga liczba w nawiasie: zmiana liczby postów.

Sprawdź również wersję wizualną rankingu!

Imperium Abachazji, które znalazło się na pierwszym miejscu po raz czwarty odnotowało wzrost z miejsca trzeciego, a także niewielki wzrost aktywności (o 20 postów). Państwa, które wylądowały na dalszych miejscach: Księstwo Sarmacji (miejsce drugie) i Republika Bialeńska (miejsce trzecie) odnotowały znaczne spadki aktywności – między 307 a 352 posty. Na czwartym miejscu znów znalazła się Demokracja Surmeńska, w której aktywność forumowa wzrosła do poziomu niemalże 400 postów. Na piąte miejsce awansował Chanat Kugarski podnosząc aktywność o 26 postów. Tuż za nim uplasowała się Federacja Al Rajn, w której aktywność minimalnie spadła.

Na dalszych pozycjach były: na siódmym miejscu znów nurkujący Trizondal z wynikiem mniejszym o 93 posty w stosunku do ubiegłego tygodnia; na miejscu ósmym Królestwo Dreamlandu, które awansowało o trzy miejsca dzięki wzrostowi aktywności o 101 postów; na dziewiątym miejscu Rzeczypospolita Obojga Narodów, notująca spadek z miejsca zajętego przez Dreamland i ze spadkiem 40 postów.

Drugą połowę tabeli otwiera Królestwo Francji i Nawarry, w którym aktywność spadła o 31 postów. Za nim jest Imperium Skarlandu z spadkiem pięćdziesięcioprocentowym (o 86 postów). Na dwunastej lokacie znalazło się Królestwo Elderlandu z wynikiem 75 postów (wzrost o 40), a na trzynastym Królestwo Agurii z wynikiem 69 wiadomości (wzrost o 20). Tabelę zamyka tradycyjnie Okoczia, z wynikiem zerowym już od 4 tygodni.

MIĘDZYNARODOWY RANKING AKTYWNOŚCI per capita NA FORACH 7/2016
Za czas od 11 stycznia godz. 22:55-23:05 do 18 stycznia godz. 22:55-23:05

1. Chanat Kugarski 45,3 (-)
2. Trizondal 26,0 (-)
3. Republika Bialeńska 17,6 (-)
4. Demokracja Surmeńska 17,4 (+2)
5. Rzeczypospolita Obojga Narodów 14,4 (-)
6. Królestwo Elderlandu 10,7 (+2)
7. Księstwo Sarmacji 7,2 (-)
8. Imperium Skarlandu 7,0 (-4)
9. Królestwo Dreamlandu 3,9 (-)
10. Monarchia Austro-Węgierska 0,2 (-)
——————————————————————
— Carstwo Abachazji bd.
— Federacja Slawonii bd.
— Królestwo Francji i Nawarry bd.
— Królestwo Agurii bd.
— Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirshbergii i Weerlandu bd.
— Okoczia bd.
— Federacja Al Rajn dane publicznie niedostępne

W rankingu aktywności na forach per capita na pierwszym miejscu umocnił się Chanat Kugarski z prawie dwukrotną przewagą nad drugim Trizondalem. Trzecia byłą ponownie Republika Bialeńska. Na miejscu czwartym znalazła się Demokracja Surmeńska, która poprawiła swoje położenie o dwie lokaty. Na miejscu piątym pozostała Rzeczypospolita Obojga Narodów, na siódmym Księstwo Sarmacji, na dziewiątym Królestwo Dreamlandu, a na ostatnim – Austro-Węgry. Awans dotknął z kolei Królestwo Elderlandu, które znalazło się na szóstym miejscu. Duży spadek natomiast odczuło Imperium Skarlandu – o 4 miejsca w dół.

5 myśli na temat “Abachazja znów pierwsza. Ranking aktywności na forach nr 10

 1. A skąd ta niekonsekwencja przy podliczaniu wyników? Hasseland, Brodria i Bialenia liczone są razem (trzy państwa na jednym forum, każda rządzona osobno), podobnie jak Królestwo Szwecji, Anglia oraz Francja z Nawarrą? Z kolei Dreamland i Elderland policzono osobno, choć forum jest wspólne, jak wyżej. Skoro jest to „ranking aktywności na forach”, a nie w poszczególnych państwach, to coś tu nie gra.

  Bo jakby podejść do sprawy rzetelnie, to Kugaria ląduje na czwarte pozycji, a Bialenia w ogóle wypada z TOP 5.

  I jak opracowano dane dot. „aktywności per capita”? Podzielną liczbę zarejestrowanych użytkowników przez liczbę postów? Czy jakoś inaczej?

  Proszę o szybką korektę albo jasną informację, czego właściwie dotyczy ten ranking.

  • Dziękuję za zadanie pytań. Te, które znalazły się w pierwszym akapicie skieruję do twórcy rankingu Jego Szlachetności Kuyuka, i gdy tylko na nie odpowie, przekażę je tutaj.

   Gdy mowa o aktywności per capita. Jest ona wyliczana przez podzielenie liczby postów przez liczbę obywateli/mieszkańców o prawach im równoważnych, widniejących w dostępnych spisach obywateli/mieszkańców o równoważnych prawach.

  • JS Kuyuk udzielił Panu takich odpowiedzi:

   1. Początkowo wyszukując informacji o państwach wirtualnych, które miałyby znaleźć się w tym rankingu korzystałem z listy państw uznawanych przez Chanat Kugarski. Na liście tej nie ma Bialenii, Hasselandu, Brodrii, Francji i Nawarry, Szwecji, Anglii. Znajduje się natomiast Dreamland i Elderland. To, co różni obie grupy państw to fakt, że pierwsza grupa – nieuznawana – nie posiada stron internetowych lub jest zależna od innego państwa (choć z Hasselandem jest sprawa dyskusyjna, dlatego warto będzie porozmawiać na jego temat w Kancelarii w kwestii zmiany jego statusu na liście, a tym samym wpłynęłoby to na ranking.

   2. Później do listy rankingowej dodano też niektóre państwa nieuznawane, jak właśnie Francję i Nawarrę. Uznałem, że jest bez większego znaczenia, czy dane dla nich pokazujemy łącznie z innymi państwami nieuznawanymi, które się na ich forach mogą znajdować, a których lista się zmienia i rośnie. Przyznam, że o państwach korzystających z forum Francji i Nawarry słyszę pierwszy raz.

   3. Ranking aktywności na forach PAŃSTW, a nie samych forach. Drobny szczegół, ale warto na niego zwracać uwagę.

 2. To ja mam pytanie – czy zostanie uwzględnione w rankingu to, że Abachazja sztucznie „podbija” swoje wyniki, zapisując w formie wątków na forum archiwa jakichś krótkich rozmów z jakiegoś ich czatu? Widać to tutaj: http://www.caba.oxn.pl/viewforum.php?id=19

  A jeżeli to jest uwzględniane, to nie powinny być uwzględniane również podobne aktywności w innych krajach, np. surmeński shoutbox chociażby?

  • Surmeński shoutbox nie jest zliczany. Z Abachazji spływają dane dla całości forum. Nie rozróżnia się tych archiwów od reszty.

Komentarze są wyłączone.