Nadeszła era Yong Pyoka

Lato u mnie w pełni. Tak się złożyło, że na wakacje wyskoczyła ostatnio strona internetowa Chanatu Kugarskiego. Nie z winy władz bynajmniej. Ten niezapowiedziany przestój uśpił czujność wszystkich w moim kraju, co w efekcie doprowadziło do bardzo mało prawdopodobnych jeszcze do wczoraj zmian politycznych. Co się takiego stało? I czy jest się czego obawiać?

Okres wakacyjny wciąż stanowi czas ogromnego spowolnienia aktywności Kugarów. Nie poprawiło tego nawet pojawienie się Chana Kubilaja po okresie regencji. W końcu przeszło miesiąc temu ten zdecydował się wyznaczyć następcę tronu (jinonga), którym został oczywiście jego syn Yong Pyok. Co ciekawe następcą tronu wyznaczona została osoba bardzo słabo aktywna nawet wśród nieaktywnych osób, więc wybór ten mógł budzić niepokój poddanych Jego Wielkości. Podejrzewam, że do dziś się to nie zmieniło. Po ogłoszeniu następcy tronu nastąpił totalny zastój, a później wspomniana blokada serwisu i brak dostępu do państwa przez nas wszystkich, tak przez Chana Kubilaja, jak i przez zwykłych Kugarów. I to nas uśpiło.

W okolicy 8 września strona Chanatu Kugarskiego wróciła. Na forum dyskusyjnym pojawili się Jungsai i Yong Pyok – syn Chana i następca tronu. Nagle zdano sobie sprawę z ważnego momentu dziejowego. Zgodnie z obowiązującym porządkiem sukcesji tronu, zatwierdzonym w maju 2015 roku przez Chana Kubilaja, tron Chanatu Kugarskiego jest dziedziczony wtedy, gdy Chan zrzeknie się tronu lub gdy Chan zapadnie w śpiączkę. 8 września stało się to drugie. Minęło bowiem 30 dni od ostatniej aktywności Chana Kubilaja na forum Chanatu, a tym samym prawo do objęcia tronu nabył jinong Yong Pyok. I skorzystał z tego prawa 9 września, stając się drugim w historii naszej monarchii Chanem. Zapowiedział on swoją koronację na 11 września.

Co to dla nas będzie oznaczać? Z całą pewnością nastąpią spore zmiany w stylu sprawowania władzy. Młody Yong Pyok jest niepewnym, radykalnym i dość emocjonalnym członkiem dynastii Temunranów. Ponadto zdarzają mu się krótsze bądź dłuższe okresy nieaktywności. To musi budzić nasz niepokój. Nie ulega również wątpliwości, że nowy władca Kugarii zechce dokonać gruntownych zmian w swoim otoczeniu. Ilanchi, będący Kanclerzem od kilku miesięcy, raczej straci swoje stanowisko. Wraz z nim może odejść cała Kancelaria. Yong Pyok może mieć jednak problem z opozycją, którą stanowi Ruch Emancypacji Kobiet z Altani na czele. Do tego nie wiadomo do końca, czy uda mu się podporządkować Ordę Kugarską, w której co prawda młody Chan służył, ale bez większych osiągnięć. Tak czy owak, nowa era w historii kraju, era Yong Pyoka, zapowiada się niezwykle ciekawie.

Jedna myśl na temat “Nadeszła era Yong Pyoka

Komentarze są wyłączone.