Wraz z wojną domową zniknęły konta

Yong Pyok Chan ogłosił koniec wojny domowej. Powiedział również, że Altani, Torkan Ingawaar oraz Narin Togoril czekają na procesy sądowe. Pierwsza dwójka została podobno pojmana. Jedynym przeciwnikiem dynastii Temunranów, na czele której ma stanąć wkrótce Kuyuk, pozostał obywatel Rzeczypospolitej – Ivan von Lichtenstein. Stało się to 18 kwietnia. W tym samym dniu zaczęły dziać się jednak dziwne rzeczy, które mogą być symptomami nowego stadium wojny. Pytaniem jest jednak kto musiał stanąć po stronie rebeliantów, aby dokonać większych zniszczeń w dwie doby niż oni dokonali w ciągu kilku tygodni? Przejdźmy jednak do rzeczy.

Po ogłoszeniu przez chana końca wojny domowej jeszcze tego samego dnia z systemu informatycznego Chanatu Kugarskiego wyparowały konta… następcy tronu Kuyuka oraz Ivana von Lichtensteina. Skala tych zniszczeń okazała się już w tej chwili pokaźna, gdyż Kuyuk dysponował znacznym dorobkiem ok. 2 tysięcy postów na forum oraz artykułami prasowymi w Pogoni, które nie przepadły, jednak straciły właściciela. Oznacza to, że ich identyfikacja będzie utrudniona lub niemożliwa. Krótko mówiąc ok. 2 tysiące wpisów Kuyuka wisi na forum anonimowo. Jakby tego było mało w ciągu kolejnych 24 godzin wyparowały konta Aryka Gokiego – Jargchuchi, Narina Togorila – dotychczasowego sojusznika Altani, który się poddał przed zakończeniem wojny, Yesuntei – Herolda chana Yong Pyoka i synowej Aryka Gokiego, natomiast moje konto zostało zablokowane i nie mogę na nim się zalogować. To samo dotyczy Kuyuka, który po kasacie swojego konta zaraz założył nowe, które uległo szybkiej blokadzie. Wśród Kugarów, którzy nie stracili swych kont są Kubilaj, Yong Pyok Chan, Amal Chigu, Altani i Dżebe. Jest to bardzo niepokojąca sytuacja mająca znamiona dywersji dokonanej przez jedną lub kilka z tych osób, która już teraz skończyła się katastrofalną dewastacją forum dyskusyjnego, które zostało sparaliżowane: ponad połowa aktywnych Kugarów nie ma swoich kont lub zostały one zablokowane.

Kogo można podejrzewać o tak tragiczne w skutkach działania? Ciekawą osobą w gronie tych, których konta pozostają nietknięte jest oczywiście Altani, niemniej jednak ona nie miała odpowiednich uprawnień dostępu do strony, z których z pewnością skorzystałaby wcześniej niż dopiero po rozbiciu wszystkich jej wojsk. To samo można powiedzieć o Amalu Chigu oraz Dżebe. Nie wiem jak sytuacja wygląda z Yong Pyok Chanem, jednak jest mało prawdopodobne, że i on ma odpowiednie uprawnienia, gdyż swego czasu podczas afery z Kokochu zwracał się on z prośbą do bogów Nieba o interwencję i zablokowanie konta tegoż człowieka. Na liście podejrzanych o dokonane zniszczenia pozostają więc Kubilaj i Quo. Czy można sądzić, że jeden z nich zdecydował się na tak drastyczne kroki? Kubilaj nie był prawdopodobnie administratorem, choć nie mamy takiej pewności. Dżebe wspominał jednak, że to właśnie Kubilaj został w zeszłym roku obalony z tronu, po którym tenże przeszedł w ręce Yong Pyok Chana. Mógłby więc mieć motyw. Dlaczego jednak zdecydował się unicestwiać konta swoich wiernych poddanych, jakim był np. Aryk Goki czy Bogu ducha winna Yesuntei? Natomiast wydaje się, że Quo nie miałby żadnego interesu w tym, by usuwać konta osób związanych z zwycięskim obozem.

Sytuacja wydaje się bardzo dziwna i na pewno będzie mieć swój ciąg dalszy. Wygląda jednak na to, że wojna domowa przybiera charakter totalny i nie do końca wiadomo jest, jakie są teraz jej strony.

Jedna myśl na temat “Wraz z wojną domową zniknęły konta

  1. Rejestracja nowych kont również jest niemożliwa. Póki co zbieram informacje na temat tych wydarzeń. Skontaktowałem się z Quo i czekam na odpowiedź.

Komentarze są wyłączone.